Akatsuki organization
Dobro doshli fanovi anima, molimo vas, registrujte se ili pristupite. Postanite član ovog Akatsuki organization foruma, i počnite sa popunjavanjem tema! Admin team -_-
Akatsuki organization
Dobro doshli fanovi anima, molimo vas, registrujte se ili pristupite. Postanite član ovog Akatsuki organization foruma, i počnite sa popunjavanjem tema! Admin team -_-
Akatsuki organization
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akatsuki organization

Forum posvecen animama i drugim zanimljivim sadrzajima
 
PrijemPortalTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
NGboo
VIP
VIP
NGboo


Broj poruka : 43
Godina : 43
Lokacija : Niš
Reputation : 0
Datum upisa : 25.03.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime28.03.09 19:04

Pored toga što su poznati po sjajnoj kinematografiji, ne samo kada su u pitanju animirani, već i igrani filmovi, Japanci se ističu u još jednoj sferi - borilačke vido igre. Budući da sam ljubitelj istih, odlučio sam da vas upoznam sa nekoliko manje poznatih, a meni omiljenih 2D naslova, nastalih u malim softverskim kompanijama ili u kućnoj radinosti, u timu koji se sastoji od šačice ljudi. Ono što im je takođe zajedničko je činjenica da ćete, ukoliko želite da ih igrate, morati da instalirate podršku za japanske znake i podesite sledeće u Control Panel-u:
Regional and Language Options -> Advanced (Language for Non-Unicode programs) -> Japanese

Akatsuki Blitzkampf
Igra čiji je "artwork" inspirisan kubizmom, drugim svetskim ratom i najverovatnije poznatim serijalom King of Fighters, a koja sadrži obilje različitih modova za igranje, od klasičnog Arcade (Story) moda, do Tag Team moda, gde postoji varijanta da sa prijateljem (ili čak AI-em) igrate 2 na 2 protiv CPU-a (u priloženom klipu, moj brat i ja prašimo CPU na najvećoj težini Very Happy), ili čak 3 na jednog, odnosno 1 na troje, kako vam drago. Sve u svemu, i u smislu prezentacije, i u pogledu igrivosti, jedna od najboljih borilačkih igara za PC.


Axel City
Autori ove igre verovatno su kao klinci voleli da gledaju Hokuto no Ken... Iako su i animacija i zvuk nešto slabiji nego što je to slučaj sa ostalim ovde prikazanim igrama, Axel City je vredna igranja i nudi oko 20-ak likova. (Na klipu ih ima manje, pošto je ovo verovatno trailer za neku stariju verziju.) Igra je napravljena pomoću 2D Fighter Maker engine-a, koji se više ne nadograđuje, ali je među japanskim "nezavisnim" proizvođačima dosta popularan (polularniji od MUGEN-a).


BigBang Beat 1st Impression
Jedina zamerka mi je pomalo zastarela "pixelated" grafika, ali je igra sasvim OK (i dosta podseća na Guilty Gear).


Krajem aprila, od iste kompanije (NRF), trebalo bi da se pojavi nova i ovaj put HD tabačina (najavljena sa još većom rezolucijom i od Guilty Gear serijala), pod nazivom Million KNights Verillion (obožavam ove lude naslove!), a oficijelni sajt je: http://www.m-k-v.jp/ i sa njega se može skinuti promo video u download sekciji ili pogledati ovde:
.

DragonBlast
Kombinacija 2D i 3D grafike, sa fantastičnim specijalnim efektima, ali, na žalost, malim brojem likova...


Rising Eclipse
Poput Axel City-ja, i Rising Eclipse je igra napravljena u 2D Fighter Maker-u i još uvek je u W.I.P. fazi. Trenutna verzija je 1.83, ima 5 fantastično dizajniranih i tečno animiranih likova i nešto više podjednako kvalitetnih pozadina (a planirana su još 3 lika) i za ne poverovati je da je sve to, ma koliko "malo" delovalo, delo samo jednog čoveka! (Inače, povremeno se dopisujem s likom, pružajući mu podršku.) Od ostalih, gde je moguće izvesti nenormalne combo-e, Rising Eclipse se razlikuje po svojoj prizemnosti, tj. bliža je old-school tabačinama. Za sada, samo screenshot-ovi, a ako bude interesovanja, napraviću i postaviću neki klip na youtube-u.

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine RisingEclipse

Oficijelni sajt (odakle se poslednja verzija može skinuti za Dž, videti još screenshot-ova, novi lik tj. likuša, koja će se verovatno pojaviti u nekoj od narednih verzija i potezi za sve likove):
http://yukihr.hp.infoseek.co.jp/2dk_game.htm

Za sada toliko, a ako ste zainteresovani, postaviću i DL linkove za ove ostale, iako baš i nisu besplatne... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://ngboo.deviantart.com
Gaj Maito
VIP
VIP
Gaj Maito


Broj poruka : 297
Godina : 35
Reputation : 4
Datum upisa : 09.01.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime28.03.09 20:21

Uhhhuuuhuuu..i ja volim japanske tabacnine!
Samo..ja ih sve na engleskom..( da bih se lakse snasao )..probao sam neke od rih sto si postavio..a pored njih igeram i neke kao sto su :

Street Fighter alfa..
Ovo je dosta stara japanska kultna borilacka igrica koju ja igram na svjoj staroj pentium dvojci....jeste da je 2D i da mladjim danasnim igracima mozda nije toliko zanimljiva..ali ipak igricu krasi dosta zanimljivih likva koji uzivaju tabajuci jedni druge Very Happy..kao i mnostvo skrivenih kombo udaraca!!....(vecinu tih kombo udaraca ja jos nisam provalio Embarassed ..ali provalicu).
Igricu cini oko 8-9 igraca koji us usli u istoriju ..neki od njih su : Ryu , Ken , ( moja dva omiljena lika ), Chun -li, Sagat, kao i mnogi drugi..
Svaki od igraca ima svoju 2d pozadinu...kao i simpaticnu muzikicu....
Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Rscso6
Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine 00312963-photo-street-fighter-alpha-anthology
Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine E32006_p3_Street-Fighter-Alpha-Anthol
I jos bih zeleo da kazem da igricu proizvodi Kapcom..mada ste vec svi culi za njih tako da verovatno o tome nemoram da vam pricam!
Ima jos dosta toga..ali me mrzi da pisem Very Happy>.
Nazad na vrh Ići dole
NGboo
VIP
VIP
NGboo


Broj poruka : 43
Godina : 43
Lokacija : Niš
Reputation : 0
Datum upisa : 25.03.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime28.03.09 20:33

Dobro, Street Fighter je komercijalna igra (i to kakva!), ja sam ovu temu posvetio manje poznatim igrama, koje su proizveli anonimusi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://ngboo.deviantart.com
Gaj Maito
VIP
VIP
Gaj Maito


Broj poruka : 297
Godina : 35
Reputation : 4
Datum upisa : 09.01.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime28.03.09 20:37

Ok..ok..izvini ako je ovo off topic Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine 589874 ...ako zelis mogu da izbrisem taj moj post?>?
Nazad na vrh Ići dole
NGboo
VIP
VIP
NGboo


Broj poruka : 43
Godina : 43
Lokacija : Niš
Reputation : 0
Datum upisa : 25.03.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime28.03.09 20:39

Nema potrebe... Nek' ostane. Wink
...osim ako sam ne želiš da ga izbrišeš.
Nazad na vrh Ići dole
http://ngboo.deviantart.com
Gaj Maito
VIP
VIP
Gaj Maito


Broj poruka : 297
Godina : 35
Reputation : 4
Datum upisa : 09.01.2009

Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime29.03.09 12:03

E vazi ! Wink
...Necu da ga izbrisem! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Empty
PočaljiNaslov: Re: Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine   Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Fighting doujin games, ili manje poznate japanske tabačine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tony Hawk games....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Akatsuki organization :: Kompjuterske igrice-
Skoči na: